Przejdź do treści

Remiza w Romanach-Seborach wypiękniała

Tego druhom w OSP w Romanach-Seborach od dawna brakowało: gruntownego remontu swojej siedziby. Zgodnie jednak z obietnicą wsparcia różnych jednostek strażackich w gminie wójt Jerzy Humięcki zdecydował o modernizacji remizy strażackiej dla druhów ze wspomnianej OSP.

Nie da się ukryć, że bez dobrego otoczenia nie ma dobrej atmosfery pracy. Szczególnie jeśli jest to atmosfera pracy społecznej. A taką przecież wykonują druhowie strażacy z każdej jednostki OSP. Dlatego należą im się nie tylko brawa, lecz także konkretna pomoc. I taką pomocną dłoń otrzymali w sierpniu strażacy z OSP w Romanach-Seborach.

W tej jednostce wraz z końcem lata zakończył się remont remizy, który został zainicjowany przez wójta. Część środków na ten cel udało się pozyskać z finansowania MIAS opłacanego przez Urząd Marszałkowski. Pozostałą część kwoty dołożono z budżetu gminy. I dzięki temu wspomniana OSP zyskała nową jakość.

Za kwotę niemal 20 tysięcy złotych wymieniono m.in. stare okna, a także zakupiono bramę roletową, która znacząco przyspiesza wyjazd druhów na akcję. Remont przeprowadzono jeszcze w sierpniu, a w ostatnich dniach tego miesiąca wójt osobiście mógł przekonać się, jak zmieniła się sama remiza dzięki jego wsparciu.

Jerzy Humięcki zamierza wspierać w podobny sposób także inne straże pożarne w całej gminie – zgodnie ze swoją obietnicą wspierania działalności organizacji społecznych.